Oruçreis Mh. Giyimkent Cd. 14. Sok. No. 61 Giyimkent Sit. Esenler - İstanbul

Paket Tip Hijyenik Klima Santrali

Paket Hijyenik Klima Santrali Ne İşe Yarar

Paket olarak imal edilen paket hijyenik klima santrali, soğutma ve ısıtma prosedürleri için başka ısı kaynağına ihtiyaç duymayan santrallerdir. Bu santrallerde soğutma ve ısıtma sistemleri, kendi bünyelerinde bulunan dx sistemler ile sağlanmaktadır. Cihazların soğutma alternatifi için soğutma çevirimi, ısıtma için ise pump çevrimi devreye girer. Bu cihazlar kompakt yapıya sahiptir ve bu nedenle tüm ortamlara uyum sağlar ve fazla yer kaplamazlar. Cihazları ameliyathane ve temiz oda ortamı oluşturmak için kullanmak mümkündür. Paket hijyenik klima santralleri, split kondenser ve kondenser ille mono blok şeklinde imal edilir. Cihazlar, Clas 1000, clas10.000, clas 100.000 standartlarını sağlar. Temiz odanın ısı ve nem basıncı değerlerinin de ayarlanabildiği hijyenik klima santralleri, DIN 1946/4 normlarını da sağlar. Üzerinde standart olarak G-4, F-7 ve F-9 filtreleri bulunan paket hijyenik santraller, fiyat olarak da ekonomiktir.

Paket Hijyenik Klima Santralleri Nerede Kullanılır?

Hijyenik paket klima santralleri daha çok ameliyathanelerde kullanılır. Her türlü cerrahi koşullarda tercih edilebilir. Özellikle yoğun bakım üniteleri için daha kullanışlıdır. Bulaşıcı hastaların olduğu yoğun bakım ünitelerinde özellikle kullanılır. Bu ünitelerde patojenik alan girişini negatif basınçla sağlar. Aynı zamanda uzay ve havacılık sektöründe de kullanılır. Çok hassas çalışmaların yapıldığı kök hücre ve genetik işleri yapılan labaratuvarlarda da temiz oda uygulaması için kullanılır.

 

Paket Hijyenik Klima Santralinin Diğer Sistemlere Göre Avantajlı Yönleri

Paket hijyenik santralin diğer sistemlere nazaran avantajlı yönlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Paket hijyen klima santralinin en avantajlı yönü, ilk olarak kompakt bir yapıda olmasıdır. Bu sayede tüm alanlara uyum sağlar ve kolayca sığar.
  • Diğer klima santrallerine kıyasla daha hassas nem ve ısı dengesi ayarlar.
  • Nem rejimi, cihazın üzerinde bulunan kombine buharlı nemlendirici sayesinde ayarlanır.
  • MCC ve DDC panoları ile birlikte üretim sağlanır.
  • Cihaz yazılımlarında oluşan sorunlar, kısa kodlar sayesinde kumanda ekranına yansır.
  • Uzun hava bağlantıları, yüksek basınçlı fanlar sayesinde sağlanır.

Paket Hijyenik Klima Santrali Genel Özellikleri

Hücresel karkas sistemi esasında imal edilen paket hijyenik klima santrallerinde ana iskeletin oluşumu çelik kutu profiller aracılığı ile mümkün olmaktadır. Cihazın hücre panelleri dış yüzey olarak galvaniz üzeri boyalı saclar ile donatılmıştır ve bu paneller çift cadar özelliğine sahiptir. İç yüzey saclar ise AISI 304 kalite paslanmaz şekildedir. Santrallerin iç yüzeyleri yıkanabilir özelliktedir ve bu nedenle de toz tutucular ve köşe kenarları yoktur. Kondenser grubu bağımsız veya birleşik uygulanma özelliği gösterir ve kompresörler scroll tipe sahiptir.