Termal Kamera

termal-kamera

Termal Kamera Kiralama

İlk olarak termal kameradan başlayalım. Nedir termal kamera? Normal yaşantımızda  görüntülemeyi imkan sunan cihazlar, hedefle üretilmiş teknolojik cihazlardır. En yaygın olarak kullanıldığı alanlar endüstriyel alanlardır. Genel olarak güvenlik amacı ile kullanılsa da günümüzde kullanım alanı gittikçe artan kameralardır. Bu cihaz genel itibari ile çalışma alanı ve görevi ile ilgili olarak gözle göremediğimiz ısı derecelerini gösterir. Özellikle su tesisatındaki ısıdan kaynaklı meydana gelebilecek kaçak sorunlarını belirlemede ve kontrol etmede kullanılmaktadır. Bu cihazları isterseniz satın alabilir isterseniz de kiralayabilirsiniz.

Nasıl Kiralanır?

Termal kameralar, satın alındığı gibi kiralanması da mümkündür. Özellikle tek bir iş için ihtiyacı olanlar satın almak yerine kiralamayı tercih edebilmektedir. Bu konu ile ilgili de bizimle iletişime geçebilirsiniz?

Peki Nerelerde Kullanılır ?

  • Otomotiv ve makine sektöründe
  • Buhar ve sıcak hava taşıyan depolarda kullanılır.
  • Metal yüzeylerde, oluşan küf, rutubet gibi alanlarda ve benzeri yerlerde kullanılır. Ayrıca Termal kameraların bir diğer kullanım alanları da yalıtım tesisatlarıdır.

Peki, günlük hayatımızdaki nerelerde, ne gibi durumlarda termal kamera kullanılmaktadır? Özellikle evinizde mutfak veya banyoda meydana gelen sızıntıların rutubet oluşumuna, nem oluşumuna fırsat vermemesi için dışarıdan kontrol ile çözüm için termal kamera kullanılmaktadır. Peki oluşan nem için ne kullanılır? İşte orada da en önemli nokta nem kurutma cihazıdır.

Nem Kurutma Cihazı Nedir ?

Havadaki fazla nemin doğru ve düzgün bir şekilde çekilmesinde yardımcı olan cihazlardır. bağıl nemin yüzde 40 – yüzde 70 sıcaklığın ise 20 – 27 derece arasında olmalı. Bu nem ve ısı aralığını dengeler.

Faydaları nelerdir dersek; havadaki rutubet ve nem miktarının fazla olması hem insanların yaşamlarında sağlıklarını olumsuz yönde etkiler hem de nemin bulunduğu ortam, ortamdaki eşyalara ciddi zararlar verir. Bu yüzden nem kurutma çok önemlidir.

Nereden Temin Edebiliriz ?

Sizlerde eğer ileride bu şekilde sorun yaratabilecek durumları önceden kontrol altına almak, geç olmadan müdahale etmek istiyorsanız termal kamera ve nem kurutma cihazı satın almayı düşünebilirsiniz. Cihazı almak ve ya kiralamak isterseniz bizimle, iletişime geçerek gerekli cihaz ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Su tesisatınızdaki, tıkanmalar veya kırılmalar gibi sorunlara bağlı olarak meydana gelen problemlerden, sızıntılardan, nemden dolayı termal kamera cihazı ve nem kurutma hizmetleri  veren firmamız ile iletişime geçerek gerekli cihazları temin edebileceğiniz gibi ayrıca bunun yanında kontrolleri de yaptırabilirsiniz.

Termal Kamera

Bir önceki yazımız olan Nem Kurutma Cihazı TTK 800 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İrtibat No : [444 0 835]