Nem Kurutma Nedir?

Nem Kurutma Cihazları

Nem kurutma çalışmaları, inşaat sektörünün vazgeçilmez hizmetlerinden birisidir. Mekanı rutubetten, nemden kurtarmak ve kısa sürede rutubet nedeniyle şikayet ettiğiniz yaşam alanınızı sağlığa kavuşturmak için bazı aletler kullanılmakta ve yöntemler geliştirilmektedir.

1. Nem Kurutma Nasıl Yapılır?

Nem Kurutma Nasıl Yapılır

nem-kurutma-nasil-yapilir

Mekanların büyük küçük olması fark etmeksizin hava dolaşımını sağlayan öneriler ve sistemler ile nemin önüne geçmek mümkündür. Nemli bölgelerin kurutulmasına yönelik olarak geliştirilen cihaz, modern teknoloji ile donatılmış. Normalde ortamdaki nem, bitki ve evcil hayvanların, nefes alıp vermenin varlığıyla ve ortam uzun süre havasız kaldığında yükselebiliyor.

2. Nem Kurutma Cihazları

Nem Kurutma Cihazları

nem-kurutma-cihazlari

Nem kurutmak için geliştirilmiş olan nem kurutma cihazları, yaşam alanında kullanılmak üzere tasarlanmış daha minimal boyutlara sahip modeller de içeriyorlar. Nem ölçme cihazları ile birlikte de kullanılan nem alma cihazları, daha etkili sonuçlar veriyorlar ve mekanın olması gereken nem seviyesinde kalmasını sağlıyorlar.

nem-kurutma

nem-kurutma

Nem ve rutubet nedeniyle duvarlarda oluşan siyahlıklar,  tavanda meydana gelen sararmalar, ileride daha maliyetli işlemlerin yapılmasını gerekli kılıyor. Dolayısıyla nem kurutma cihazı almak, iş yerinizi veya yaşam alanınızı sağlıklı bir hale getirebileceği gibi, cebinizden gereksiz paraların çıkmasının da önüne geçiyor. Farklı bütçelere uygun farklı nem cihazları bulunuyor.

3. Nem Kurutmanın Önemi

Nem Kurutmanın Önemi

nem-kurutmanin-onemi

Gerek yaşam, gerekse üretim alanları için gerekli olan nem kurutma, hem yaşam standartlarını yükseltir, hem oluşabilecek hastalıkların ve böceklenmenin önüne geçer, hem de eğer üretim yapılan bir tesis durumu varsa üretim şartlarını daha elverişli hale getirir.

4. Nem Kurutmanın Faydaları
Nem Kurutmanın Yararları

nem-kurutmanin-faydalari

Nem kurutmanın faydaları arasında, özellikle de iklim koşulları nedeni ile oluşabilecek rutubetin, onunla birlikte de oluşacak nefes darlığı, astım, bronşit gibi sorunların tetiklenmesinin önlenmesi yer alıyor. Normalde bir yaşam alanında bağıl nem %40 ile 70 arasında olmalı, sıcaklık da 20 ile 27 derece arasında seyretmeli. Ancak özellikle kış aylarında havasız kalan yaşam alanları ya da yemek buharları ve sıcak su nedeniyle sıcaklığı sürekli değişen mutfak ve banyolar, bu şartları yerine getiremiyorlar. Bunun için de nem ölçen ve nem alan cihazların kullanılması önemli bir hale geliyor.

Nem Kurutma Nedir?

Bir önceki yazımız olan Nem Kurutma Cihazı TTK 800 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İrtibat No : [444 0 835]