Nem Kurutma Cihazı TTK 800

nem-kurutma-cihazi-ttk-800
  1. Nem Kurutma Nedir?

Nem almak amacı ile kullanınlan cihazların tümü, nem oranı fazla olan bölgelerde nemin istenilen düzeye getirilmesi için kullanılır.. Kapalı alanlarda yapılan nem oranları analizlerine göre %50 ila %60 arasındaki nem miktarları ideal olarak kabul görmektedir. Nem oranlarını ideal orana göre ayarlayan profesyonel cihazlar kullanılmaktadır. Bu profesyonel cihazlara nem alma veya nem kurutma makinesi denir.

  1. Nem Kurutma Cihazının Kullanım Alanları

Nem kurutma cihazları ile nemli olan bütün alanlarda nemi havadan ayırabilmeniz mümkün hale gelmektedir. Kısaca herhangi bulunduğunuz mekanın nemli olup olmaması veya ne kadar olması gerektini bu mekanlarla sizler belirleyeceksiniz. Ayrıca bu nem alma makinesinin portatif olması, yani taşınabilir olması ise insanların istedikleri yere cihazı götürüp götürdüğü kapalı mekandaki nem oranını ayarlayabilmektedir.

  1. Nem Alma Makineleri Nasıl Çalışır?

Nem kurutma makinelerinin üzerlerindeki higrostat sayesinde nem oranlarını istenilen değere getirebilmek mümkün olmaktadır. Nem alma işlemi nemli olan ortamlarda bulunan nemi; hava, evaporatör serpantini üzerinden akar ve bu esnada cihazın içine giren nem yoğunlaşarak cihaz içinde hapsolur. Cihaz içindeki yoğunaşan nem ise cihazın su toplama kabında toplanarak ya da drenaj bağlantısı adı verilen sistemle boşaltılmaktadır. Aynı zamanda nemi giderilmiş ve soğuk olan hava da kondenser adı verilen sistemden geçerek tekrar ısıtılır. Bu işlemler neticesinde cihazın çalıştığı odanın nemi giderilmiş veya istenen değere getirilmiş olup oda sıcaklıklarından biraz daha sıcak bir hava olarak geri üfleme yapılmaktadır. Yani bu cihaza kısaca hava ve nem ayırma makinesi denir.

  1. Nem Kurutma Cihazı TTK 800

TTK 880 Nem Kurutma Cihazı ileri teknoloji, kolay kullanım ve kalite göze çarpmaktadır. Aynı zamanda TTK serisinin en üst düzey cihazıdır. Süper güçlü yapısı ile çok geniş alanlara bile başarılı sonuçlar vermenizi sağlıyor. Yüksek basınçlı radyal fan ile güçlü bir rotasyon kompresörü ve akış lamelleri cihazda oluşan yeniliklerden sadece bir kaçıdır. Bu yenilikler sayesinde cihaz %70 oranında daha iyi bir kapasitede çalışmaktadır. Ayrıca kolaylıkla yıkanabilmektedir.

Nem Kurutma Cihazı TTK 800

Bir önceki yazımız olan Nem Kurutma Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İrtibat No : [444 0 835]