Nem Kurutma Cihazı Ttk 350

nem-alma-cihazi-ttk-350

Nem Kurutma Nedir?

Öncelikle cihazın tanıtımını yapmadan önce kullanma alanı olan kısmını yani “Nem kurutma” nedir onu kısaca açıklayalım.

İnsanlar artık yaşamların büyük bir alanını kapalı mekânlarda geçiriyorlar. Bu da kaldıkları yerlerin koşulları bakımından uygun olmasını gerektiriyor. En basit ama önemli noktalardan biri kaldıkları bina ve benzeri kapalı alanların sağlıklı olup olmaması örneğin binanın nem kurutma sistemi yetersiz kalmış ve standartlara uygun düzeyde gerçekleştirilmemişse başta insan sağlığına sonra da binaya büyük oranda zarar veriyor

Bazı binalar bulundukları yer, mekân, iklime göre yapılmalıdır. Nem oranının yüksek olan bölgelerde kurutma işleminin doğru yapılması çok büyük bir avantajdır. Havadaki rutubet miktarı, küf kokusu bina içinde yaygın şekilde ise uygun koşullarda nem kurutma işleminin uygulanması gerekiyor yoksa astıma, ev akarı denilen insan sağlığına zarar veren canlıların hızla çoğalmasına sebebiyet veriyor.

 Nem Kurutma Nasıl Yapılır?

Bu işlemi sadece temiz hava kanallarına sahip olmak için yâ da insan sağlığı için yapmış olmuyorsunuz ayrıca binanızın ömrünü de uzatıyorsunuz çünkü nem binayı yıpratır, yüksek nem içeren bölgelerde küf oluşumu başlar, elektrik ve su tesisatında yıpranmalar sebebiyet gösterir. Binanın beton iç kısmında bulunan demir iskeletler çok kısa süre de pas tutar bu durumlar da söz konusu olduğunda binanın ömrü fazlasıyla kısalır.

Sağlıklı bir nem kurutma sağlamak istiyorsanız yapacağınız işlem oldukça basit öncelikle yer, mekân ve nem kapasitesine uygun bir nem kurutma cihazı almalısınız. Kurulumu ve kullanımı son derece basit olan bu cihazları ile nem sorununuzu ortadan kolayca kaldırabilirsiniz.

TTK 350 Nem Kurutma Cihazı

Bu cihazı ağırlıklı olarak; oturma odası, yatak odası, banyo ve kömürlük, bulaşık yıkanan yerler, hafta sonu evleri, tekneler, motovanlar, depolar, arşivler, laboratuvarlar ve benzeri yerlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ortamdaki küf ve nemi almada bu cihaz en önemli yardımcınız. Dayanıklılığı ve kullanımda ki kolaylığı sebebiyle herkes tarafından tercih edilen bir cihazdır. TTK 350 oldukça kuvvetli bir cihazdır. Zeminde bulunan nemi yüksek üfleme gücü ile içine çekerek ortamın nemden tamamen arınmasının sağlamaktadır.